top of page

o mnie

Pasjonuje mnie mnie eksploracja umysłu

Nazywam się Andrzej Stasiak i jestem nauczycielem medytacji.

 

Pomagam zestresowanym osobom osiągnąć spokój, bez drążenia niewygodnych historii,
za pomocą uważności w 6 prostych krokach.

 

Prowadzę kursy medytacji online, odosobnienia medytacyjne oraz pracuję indywidualnie w formie mentoringu. Pomagam opanować sztukę medytacji i dzięki temu zrozumieć, jak działa umysł oraz poznać samego siebie i pokochać na nowo.

IMG_1385.jpeg

Czy wiesz jaką ogromną moc ma medytacja?

 

Medytacja może sprawić, że się przebudzisz ze snu i zrozumiesz, że możesz byś szczęśliwy, niezależnie od sytuacji w jakieś się znajdujesz.

 

Medytacja sprawi, że:

 

  • Odzyskasz spokój,

  • Będziesz miał więcej równowagi i pewności siebie,

  • Wyciszysz natłok myśli,

  • Zbudujesz lepszą relację ze sobą i z innymi,

  • Zastąpisz wewnętrznego krytyka wewnętrznym przyjacielem,

  • Rozszerzy się Twoja świadomość oraz intuicja.

 

 

Jako dziecko chciałem być naukowcem. Choć byłem bystry, miałem słabe wyniki w nauce. Urodziłem się w patologicznej rodzinie, a matka porzuciła mnie zaraz po urodzeniu. W domu było pełno przemocy i alkoholu. Jako dziecko byłem słaby fizycznie, miałem problemy z nauką, brakowało mi koncentracji. Myślałem, że coś ze mną jest nie tak. To trauma wywołana porzuceniem, nie pozwalała mi rozwinąć mojego potencjału.

 

Trzydzieści lat później trauma z dzieciństwa rozwinęła się w poważne zaburzenia lękowe, poważne uzależnienie od alkoholu, narkotyków, pornografii, depresję. Spadłem na dno, a moją trampoliną do szczęścia okazała się medytacja.

 

Pięć tysięcy godzin medytacji później, z pomocą wielu nauczycieli, nie ma śladu po tym wszystkim.  Jest spokój i nie ma identyfikacji z ego. Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest cierpnie, to powiem Ci, co odkryłem - cierpienie to identyfikacja z myślami, odczuciami, ciałem, świadomością i percepcją. Kiedy nie ma identyfikacji, nie ma cierpienia. Dyskomfort w życiu jest nieunikniony, ale cierpienie jest opcjonalne.

 

Prywatnie uwielbiam się uczyć. Kocham moje dwa koty. Sport zajmuje ważne miejsce w moim życiu. Chodzę na siłownię, uprawiam jogę, biegam, jeżdzę na rowerze. Fascynuje mnie eksploracja umysłu i podróżowanie wgłąb siebie. Odkrywanie tajemnic umysłu to moja pasja.

 

Ukończyłem studia z zakresu Administracji Publiczej, Zarządzania ze specjalnością Psychologii w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu oraz rok bardzo prestiżowych studiów biznesowych w j. angielskim International Master Business of Administration (MBA) w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Właśnie podczas tych ostatnich studiów tak naprawdę zaczął się nowy etap mojego życia związany z medytacją.

 

Brałem udział w wielu odosobnieniach. Mam za sobą kilka tysięcy godzin praktyk medytacyjnych pod okiem nauczycieli z całego świata. Spośród nich największą rolę odegrał Doug Kraft, amerykański nauczyciel buddyjskiej medytacji z ponad czterdziestoletnim stażem, będący również psychoterapeutą oraz autorem genialnych książek o medytacji. Jestem jednym z jego starszych uczniów, „independant in Dhamma”, co oznacza, że stałem się niezależny od większości nauczycieli, a moja praktyka jest na tyle głęboka, że tylko mój umysł wie, czego potrzebuje dalej.

Dwa słowa od mojego nauczyciela o mnie:

Andrzej has a mature meditation practice grounded in the core teachings of the Buddha and expanded by the "two wings of the dharma": wisdom and compassion. The wisdom comes from the depths of his own experience and the compassion comes from having worked gracefully with his own struggles in life. He has a home-grown empathy for the difficulties of others and a confidence that comes from have learned from his own life experience. His students benefit from all he brings to meditation and living in this sometimes-crazy world of ours. — Doug Kraft, https://easingawake.com

bottom of page